Czy naturalne kosmetyki zawsze są lepsze od tych drogeryjnych?

Uroda

21-05-2020

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są produkty, dzięki którym możemy zadbać o własne zdrowie i które dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Co tak naprawdę kryje się pod nazwą naturalnych kosmetyków i czy zawsze są one lepsze od tych drogeryjnych?

Kosmetyki eko, bio i vegan - co oznaczają te skróty?

Aby dany produkt można oznaczyć skrótem eko musi on posiadać w swoim składzie komponenty pochodzące z plantacji, które oznaczone zostały odpowiednim certyfikatem. Taki certyfikat gwarantuje, bowiem to, że dany kosmetyk powstał na skutek naturalnych procesów, a do jego produkcji nie użyto sztucznych środków. Dzięki temu zyskujemy pewność, że w takim przypadku wszystko odbywa się w zgodzie z naturą bez nadmiernego wpływu na środowisko. Co ważne, aż 95% składników produktu eko musi pochodzić z upraw, na których nie stosuje się antybiotyków i pestycydów. Kosmetyki bio to produkty, które w swoim składzie muszą posiadać minimum 50% surowców, które pochodzą z upraw biologicznych. Ta grupa kosmetyków nie powinna zawierać produktów modyfikowanych genetycznie, substancji sztucznych oraz wytworów odzwierzęcych, tych które wytwarzane są w sposób uznany za okrutny. Kosmetyki wegańskie to natomiast takie, które stworzone zostały tylko i wyłącznie z produktów pochodzenia naturalnego, i których nie testowano na zwierzętach.

Czy naturalne kosmetyki zawsze są lepsze od tych drogeryjnych?

Kosmetyki naturalne czy drogeryjne, które wybrać?

Przede wszystkim przy doborze kosmetyków należy kierować się potrzebami swojej skóry, a nie obecnie panującymi trendami. Warto zwrócić uwagę na to, że czasami dany kosmetyk naturalny może nie być odpowiednio dostosowany do naszych potrzeb, może być po prostu niewystarczający. Niektóre osoby, które przez długi okres czasu używają tylko i wyłącznie kosmetyków naturalnych mogą mieć w przyszłości problemy z suchą cerą czy też trądzikiem. Decydując się na zakup kosmetyków czy to naturalnych, czy tych drogeryjnych warto się przede wszystkim zastanowić, jaki cel zamierzamy za ich pomocą osiągnąć i czy posiadają one odpowiednie składniki, które umożliwią nam osiągnięcie tego celu.

Podobne artykuły