Farbowanie siwych włosów

Uroda

26-11-2020

Wielkim szokiem dla kobiet jest moment, w którym dostrzegają na swojej głowie pierwszy siwy włos. Niestety, często zauważamy go będąc jeszcze w kwiecie wieku. Siwe włosy z czasem stają się naszą zmorą, dlatego staramy się szukać różnych specyfików, które pozwolą nam o nich zapomnieć. Na szczęście istnieją farby do włosów, dzięki którym nie musimy pamiętać o pierwszych oznakach starzenia się. Używając farby do włosów poczujemy się atrakcyjne i pewne siebie. Odpowiednio wykonana koloryzacja daje nam możliwość pożegnania się z uciążliwym problemem. Odświeżenie naszej fryzury sprawi, że zyskamy nowy wizerunek.

Przyczyny siwienia włosów

Procesowi starzenia ulega cały organizm. Zmienia się nasza skóra oraz włosy. Struktura włosa zbudowana jest z keratyny, która ma kolor beżowo - biały. Melanina z kolei jest barwnikiem, który sprawia, że mamy np. jasne blond włosy. Z upływem czasu praca melanocytów odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika, staje się coraz bardziej intensywna,z tego też powodu włosy tracą pigment i siwieją. 

Geny decydują o tym, kiedy nasze włosy zaczną siwieć. U jednych osób dzieje się to w wieku 25 lat, u innych z kolei w późniejszym okresie. Wpływ na szybkość siwienia włosów ma także stres oraz używki takie jak: papierosy i alkohol. Niewłaściwa pielęgnacja włosów również może przyspieszyć ten proces. Kiedy pojawiają się pierwsze siwe pasma, wiele osób decyduje się na farbowanie. Ważny jest wybór odpowiedniej, profesjonalnej farby do włosów, która pokryje wszystkie siwe włosy oraz nie zaburzy ich struktury.

Farbowanie siwych włosów

Trwała farba do włosów siwych

Farbowanie siwych włosów powinno być uzależnione od ich kondycji oraz naturalnego koloru. Najłatwiej siwe pasma można ukryć u blondynek. Z tego też powodu najlepiej zastosować mniej trwałą koloryzację. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku okażą się szampony koloryzujące, będące delikatniejszą wersją farby do włosów. Trzeba mieć jednak świadomość, że efekty po użyciu szamponu koloryzującego nie utrzymują się zbyt długo. Problem siwych włosów u brunetek jest bardziej zauważalny, dlatego niektóre osoby mogą źle się z tym czuć. Najczęściej proponuje się osobom z ciemnymi włosami trwałą koloryzację. Składnikiem znajdującym się w farbach do włosów najczęściej jest amoniak. Umożliwia on wnikanie barwnika głęboko w strukturę włosa. Niestety, jest to substancja, która w przypadku delikatnej skóry głowy, może powodować podrażnienia. Bezamoniakalne farby do włosów nie wywołują reakcji alergicznych, 

Jaka jest najlepsza farba do włosów siwych?

Evolution of the Color firmy ALFAPARF Milano Laboratory to trwała farba do włosów, którą znaleźć możesz na Wyczesani.com. Marka ta jest jedną z najpopularniejszych włoskich firm fryzjerskich. farby do włosów Evolution of the Color gwarantują skuteczne pokrycie siwych włosów, dając przy tym naturalny i trwały efekt. Produkt zawiera w sobie składniki, które zapobiegają zbyt wczesnemu utlenianiu się pigmentów. Kwas hialuronowy znajdujący się w farbie do włosów wytwarza błonę ochronną i dokładnie je nawilża. Po koloryzacji włosy są zabezpieczone i wzmocnione, dzięki czemu nie są narażone na czynniki chemiczne i mechaniczne.

Podobne artykuły