Książki erotyczne poradnikami współczesnych kobiet

Kobieta

07-12-2020

Na pewno zdarzyło Ci się czytać książkę, która swoją fabułą potrafiłą wbić czytelnika w fotel. Czy jadąc autobusem z wypiekami na policzkach czytałaś ukradkiem najbardziej pikantne wersy powieści? Wyobrażałaś sobie dokładnie bohaterów i wczuwałaś się w ich role? Z całą pewnością niejedna z nas marzyła, by znaleźć się, gdzieś na bezludnej wyspie lub chociażby w hotelowym pokoju z odzwierciedleniem Christiana Greya albo Massimo. Kobiety uwielbiają fantazjować, snuć plany, mieć marzenia. Świetną pożywką do tworzenia tego typu wyobrażeń są powieści erotyczne. Dlaczego płeć żeńska tak chętnie po nie sięga? Czy warto je czytać?

Dlaczego kobiety czytają powieści erotyczne?

Erotyki rozbudzają wyobraźnię niejednej kobiety. Sprawiają, że czytelniczka analizuje fabułę, oczami wyobraźni widzi każdy gest bohatera, osądza jego wybory, a nawet marzy by spędzić z kimś takim chociaż jedną noc. Z czego to wynika? Związki nie lubią rutyny - kiedy ta nieproszona “przyjaciółka” wkrada się do Twojego życia, warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Nie możesz pozwolić się jej rozgościć. Kiedy sięgasz po lekturę o zabarwieniu erotycznym, zanurzasz się w wyimaginowanym świecie… tak niestety, ale ten świat i tamci bohaterowie nie istnieją. Pomimo to chcesz, by to, co czytasz było rzeczywistością. Powieści erotyczne sprawiają, że kobieta stara się przełożyć pewne elementy fabuły na swoje współżycie z partnerem. Bardziej odważne ruchy, spontaniczność, zdecydowane gesty, mogą rozniecić w mężczyźnie niesamowite pożądanie - z czego w efekcie, Ty jako kobieta skorzystasz. Książki ertoycznę są niczym innym, jak pragnieniem czytelniczek. Ukazują kobiece spojrzenie, emocje i zapotrzebowanie na miłość.

Książki erotyczne poradnikami współczesnych kobiet

Według seksuologów czytanie literatury erotycznej może mieć dla kobiet teraputyczne działanie. Jeśli niektóre panie wstydzą się swoich fantazji erotycznych, czytając powieść, przekonają się, że nie ma w tym nic złego i inne kobiety mają podobnie. Ta świadomość, sprawia, że płeć żeńska uczy się zachowań innych poprzez obserwację. Kiedy docierają do nas informację, że inne osoby mają podobne pragnienia, możemy poczuć się lepiej. Dzięki czytaniu literatury erotycznej, kobiety dają sobie przyzwolenie na to, by również móc czerpać przyjemność i to na różne sposoby.

Podobne artykuły