Kulka gejszy - jak jej używać?

Kobieta

26-08-2020

Kobiety każdego dnia powinny dbać o swoje zdrowie intymne, zalicza się do tego również utrzymywanie kondycji mięśni Kegla. W celu ich wyćwiczenia warto zakupić tak zwane kule gejszy, dzięki którym macica utrzymuje się na właściwym miejscu. Tym samym niweluje się problemy z utrzymywaniem moczu i odczuwa się znacznie większą przyjemność podczas intymnych zbliżeń.

Kulka gejszy - jak jej używać?

Kulka gejszy – dlaczego warto ją kupić?

Zasadniczo kulka gejszy jest dedykowana kobietom prowadzącym aktywny tryb życia, która przy okazji zapewnia o wiele więcej przyjemności ze zbliżeń z partnerem. Warto zaopatrzyć się w ten gadżet również w trakcie ciąży, gdyż znacznie ułatwiają poród, a po nim łatwiejszy jest powrót do wcześniejszej formy. Przed ich zastosowaniem należy jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Kulki gejszy połączone są ze sobą sznureczkiem, a ich średnica kształtuje się od 3,5 do 4 centymetrów. Produkt jest znany od wielu lat, zgodnie z nazwą były wykorzystywane przez gejsze. Obecnie każda kobieta powinna się w nie zaopatrzyć, gdyż pozwalają na utrzymanie w doskonałej kondycji mięśni dna macicy. Jest to o tyle ważne, że z wiekiem mięśnie Kegla ulegają osłabieniu, zwłaszcza po ciąży i porodzie. Kulka gejszy ma zatem prozdrowotne właściwości, rekomendują je nawet lekarze z dziedziny urologii oraz ginekologii – wszystko to dlatego, że pomagają w walce z problemem nietrzymania moczu. Dodatkową zaletą jest podwyższenie jakości życia seksualnego – są więc dwa aspekty, dla których warto zakupić ten przydatny gadżet. Przy stosowaniu kul gejszy, konieczne jest utrzymywanie ich w higienie, po zastosowaniu i przed użyciem należy je dokładnie umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem żelu go higieny intymnej. Wyróżnia się cztery rodzaje kul: grawitacyjne, biofeedback, silikonowe oraz wibrujące. Każde mają inne cechy charakterystyczne, można wypróbować wszystkie, by poznać wszystkie zalety i wady poszczególnych rodzajów.

Kulka gejszy, a jej wpływ na mięśnie dna miednicy

Należy pamiętać, iż kulka gejszy ma bardzo dobry wpływ na kondycję mięśni dna miednicy, które przeplatane są nerwami. Otaczają one odbyt, pochwę i cewkę moczową i są podporą dla wszystkich narządów rodnych, pomagają również stabilizować kręgosłup. Z pewnością niewiele osób zdawało sobie z tego sprawę do tej pory, tym bardziej warto zadbać o zwiększenie świadomości w tym zakresie. Ćwiczenia, do których wykorzystuje się kulki gejszy powinno się wykonywać codziennie, od co najmniej kilku minut do maksymalnie kilku godzin. Istotne jest przede wszystkim sposób aplikacji kul, wskazana jest pełna ostrożność, a z czasem nabiera się wprawy. Czynność ta przypomina zakładanie tamponów, należy włożyć całe kulki, nie tylko ich część. Wskazane jest rozluźnienie mięśni pochwy i przybranie odpowiedniej pozycji. Po założeniu kulki gejszy powinno odczuwać się komfort, wówczas jest to znak, że wszystko przebiegło prawidłowo. Ćwiczenia są skutecznie tylko wtedy, gdy wykonuje się je regularnie, każdego dnia. Oczywiście niezbędny jest ruch, mogą to być zwykłe spacery, porządki w domu lub w jego pobliżu.

Podobne artykuły