Jak dbać o włosy farbowane?

Uroda

16-07-2020

Farbowanie włosów to dość popularny zabieg fryzjerski. W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie decyduje się na zmianę koloru włosów. Należy jednak pamiętać o tym, że o włosy farbowane trzeba odpowiednio dbać. Aby nasze włosy przez długi okres czasu cieszyły nas swoim intensywnym kolorem, a przy tym były zdrowe i pełne blasku musimy obdarzyć je właściwą pielęgnacja.

Jak w prawidłowy sposób zadbać o włosy farbowane?

Jak powszechnie wiadomo włosy farbowane wymagają od nas szczególnej pielęgnacji, ponieważ po zabiegu farbowania mogą być one osłabione. Dlatego też w takiej sytuacji warto stosować szampony przeznaczone do włosów farbowanych. Nie zapominajmy również o regularnym używaniu odżywek i balsamów regenerujących. Takie kosmetyki oprócz regeneracji i odbudowy wnętrza włosów zapewniają nam również ochronę koloru. W przypadku włosów farbowanych dobrze sprawdzą się także różnego rodzaju odżywcze maseczki. Należy stosować je raz w tygodniu. Warto również pomyśleć o ograniczeniu do minimum takich sprzętów jak: lokówki, suszarki czy prostownice.

Jak dbać o włosy farbowane?

Sprawdzone wskazówki na zapewnienie lepszej ochrony koloru.

Aby móc cieszyć się głębią koloru warto do swojej codziennej pielęgnacji włosów wprowadzić kilka zasad, które pomogą nam przedłużyć trwałość koloru. Po pierwsze pamiętajmy o tym, aby myć głowę nie gorąca a ciepła wodą. Gorąca woda może, bowiem przyczynić się do tego, że nasz kolor szybciej wypłowieje. Należy również ograniczyć czas płukania włosów pod wodą do minimum, ponieważ włosy farbowane w przeciwieństwie do naturalnych o wiele łatwiej absorbują i uwalniają wodę. Częste płukanie może spowodować ich wyblakniecie. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą, więc odżywki niewymagające spłukiwania. Pamiętajmy też, aby przed każdą stylizacją włosów na gorąco zastosować spray chroniący przed wysoka temperaturą, nie stracą one wówczas swojej elastyczności i sprężystości. Bardzo ważna jest także ochrona włosów farbowanych przed promieniowaniem UV, dlatego też na słońcu należy mieć zawsze przy sobie czapkę lub kapelusz.

Podobne artykuły