Henna pudrowa

Uroda

22-03-2021

Henna pudrowa to bardzo popularny preparat, który uzyskuje się z liści lawsonii. Służy on do barwienia włosków brwi oraz okoliczną skórą. Mimo wszystko nie dochodzi do żadnych uszkodzeń włosków, ponieważ substancja ma w sobie mnóstwo minerałów i witamin. Ponadto brwi są odpowiednio nawilżone i odżywione.

Henna pudrowa

Ile dni utrzymuje się barwienie?

Zabarwienie na skórze zazwyczaj znika po upływie 14 dni, natomiast włoski są pokryte preparatem przez okres nawet sześciu tygodni. Co ciekawe, uzyskuje się kilka różnych odcieni. Wszystko to zależy od tego jakie kolory się ze sobą miesza i ilości nakładanych warstw. Hennę pudrową dedykuje się zazwyczaj paniom, które mają ubytki w brwiach lub chęci nadania im innego kształtu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, które uznają brwi za oprawę oczu. Zabieg wykonuje się w niemal wszystkich salonach kosmetycznych. Tym bardziej, że to zabieg z wykorzystaniem naturalnych składników, nie trzeba martwić się o ewentualne uszkodzenia. Poza nakładaniem henny pudrowej, dołącza się do tego szeroko pojętą stylizację brwi. Oczywiście warunkiem jest udanie się do profesjonalnej kosmetyczki.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zanim jednak  rozpocznie się przygodę z henną, warto umówić się na próbę, która określi, czy preparat nie wywoła reakcji alergicznej. Wykonuje się ją na mniej więcej 48 godzin przed planowanym zabiegiem. Oczywiście wystąpienie jakichkolwiek objawów alergicznych, nie można poddawać się zabiegom. Warto również wiedzieć, że wszelkie stany zapalne w obrębie twarzy są przeciwwskazaniem do wykonania henny pudrowej. Można sobie wówczas tylko zaszkodzić, a raczej nikt by tego nie chciał. Zasadniczo cały zabieg zajmuje około godziny i składa się oczywiście z kilku etapów. Jednymi z najważniejszych czynności jest między innymi wykonanie pełnego demakijaż oczu i pielęgnacja skóry. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ może zdecydować o nieprawidłowym utrzymywaniu się henny. Kolejnym krokiem jest oczywiście nadanie właściwego kształtu, najważniejsze by nie była to karykatura.

Podobne artykuły