Zbawcze właściwości olejku arganowego

Uroda

16-09-2020

Olejek arganowy cieszy się popularnością wśród wielu osób. Jego cudowne właściwości sprawiły, że nazywany jest płynnym złotem Maroka. Posiada zastosowanie w kuchni oraz w kosmetyce i medycynie. Niestety, ze względu na ograniczoną dostępność cena olejku arganowego nie należy do najniższych. 

Jak powstaje olej arganowy?

Olejek o cudownych właściwościach pochodzi z Maroka. To właśnie tam rosną drzewa arganowe, z nasion których wytwarzany jest drogocenny płyn. Rośliny te są tak unikalne, że zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESSCO. Produkcja oleju arganowego jest niesamowicie żmudna. Wymaga wiele czasu oraz wysiłku. Po zebraniu owoców drzewa arganowego są one suszone na słońcu przez kilka tygodni, a następnie wydobywane są z nich nasiona. Te z kolei są łupane w celu wydobycia jądra nasiennego. Zazwyczaj produkcja olejku polega na ręcznym zmieleniu ziaren do postaci oleistej pasty, z której również ręcznie wyciska się olej. Ze względu na to, że ziarna owoców drzewa arganowego bardzo trudno otworzyć, zbiera się je wydalone w odchodach przez kozy. 

Zbawcze właściwości olejku arganowego

Olejek arganowy - właściwości i zastosowanie

Ten drogocenny płyn jest naturalnym suplementem diety, który zapobiega powstawaniu wielu chorób. Jest odpowiedzialny za obniżenie “złego” cholesterolu oraz zabezpiecza funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego. Jest źródłem witaminy E, dzięki czemu działa również przeciwko rozwojowi chorób nowotworowych, a dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne. Jak stosować płynne złoto w pielęgnacji urody? Olejek arganowy śmiało można używać w trosce o nasze włosy oraz skórę. Jest to doskonały kosmetyk dla osób, które borykają się z problemami związanymi z podrażnieniami, przebarwieniami, bliznam, trądzikiem, łuszczycą czy cellulitem. Nie na darmo olejek arganowy nazywany jest płynnym złotem. To eliksir młodości, dzięki któremu nasze zmarszczki są złagodzone, a tempo starzenia się skóry zostaje spowolnione. Specyfik ten można stosować w czystej postaci lub jako gotowy kosmetyk z zawartością olejku. Sprawdzi się on również do masażu ciała, ponieważ złagodzi bóle stawów oraz stan zapalny. Stosując olejek na włosy sprawimy, że będą one wzmocnione, nawilżone i błyszczące. Ponadto, olejek odbudowuje strukturę włosa oraz chroni go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Świetnie sprawdzi się u osób posiadających suche, łamliwe włosy. Jeśli chcesz poprawić kondycję swoich rzęs lub paznokci olejek arganowy na pewno Ci w tym pomoże. Rzęsy staną się mocniejsze i nie będą wypadać. Tworząc mieszankę olejku rycynowego i arganowego mamy gwarancję, że rzęsy będą dodatkowo ciemniejsze i dłuższe. Stosowanie olejku arganowego na paznokcie sprawi, że będą one twardsze i odżywione.

Olejek arganowy to produkt mający zastosowanie w medycynie, kosmetyce oraz kuchni. Ze względu na jego trudną dostępność jest jednym z najbardziej pożądanych olejków na świecie. Jego liczne właściwości działają na naszą skórę zbawiennie, pielęgnując ją i odżywiając. Podobne artykuły