Stosowanie kremów na noc

Uroda

28-09-2021

Odpowiednie nawilżenie twarzy jest ważne nie tylko w ciągu dnia, ale również w trakcie nocnego odpoczynku. Poziom zanieczyszczenia powietrza, nakładanie makijażu prowadzą do uszkodzeń cery, o którą trzeba dobrze zadbać. Wybór kremów na pewno nie może być przypadkowy, zwraca się bowiem uwagę zarówno na typ cery jak i wiek.

Stosowanie kremów na noc

Krem na noc – konieczny element pielęgnacji

Wiele kobiet popełnia błąd w postaci szybkiego wklepywania kremu w skórę twarzy, która potrzebuje znacznie bardziej zaawansowanej pielęgnacji po całym dniu. Właściwy poziom regeneracji zależy w dużej mierze od jakości stosowanego kremu na noc. Tego typu kosmetyk różni się przede wszystkim składem, znajduje się w nim więcej składników odżywczych. Ponadto charakteryzuje się większą gęstością i brakiem filtrów UV. Kremy na noc są ponadto często bardziej tłuste, mają mniejsze ilości wody, ale silniejsze działanie. Jest to niezbędne, ponieważ skóra najlepiej regeneruje się właśnie podczas snu, już wczesnym wieczorem rozluźniają się wiązania komórkowe skóry. Jest to powodem, dla którego jest ona w stanie pochłonąć znacznie większe stężenie składników odżywczych.

Dobór kremu na noc

Głównym zadaniem kremu na noc jest wspomaganie zachodzących procesów regeneracji. Niezbędne jest jej nawilżenie, ochrona przed utratą wilgoci oraz maksymalne odżywienie. Wybór właściwego kremu jest uzależniony od wielu czynników, na przykład typu cery. Te skłonne do trądziku, przetłuszczającą się najlepiej wspomoże krem o lekkiej konsystencji. Nie będzie bowiem zatykał porów. Przeciwieństwem jest cera sucha, wymaga ona gęstszych kosmetyków, które zdecydowanie nawilżą ją od środka i dodadzą blasku. Nieco mniejsze wymagania mają cery mieszane oraz tłuste, w tych przypadkach stosowanie kremów nie jest obowiązkiem. Na wybór kremu ma wpływ również wiek, ponieważ skóra młoda i dojrzała mają różne wymagania i potrzeby. Zasadniczo wskazuje się, że każdy krem powinien mieć w sobie odpowiednie stężenie antyoksydantów, flawonoidów oraz witamin z grupy A, E i C.

Podobne artykuły