Soczewki kontaktowe na dzień i noc. Dlaczego warto je wybrać?

Zdrowie

10-08-2020

Soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają wygodnej i nowoczesnej formy korekcji wzroku. Nowoczesne szkła mogą być z powodzeniem noszone nie tylko za dnia, ale także w nocy – w takiej sytuacji należy sięgnąć po wariant na dzień i noc, którego doskonałym przykładem są Purevision soczewki na dzień i noc. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza osoby pracujące w nocy oraz ludzie chcący zapewnić sobie doskonałą jakość widzenia przez całą dobę.

Soczewki całodobowe – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki na dzień i noc to specjalny wariant szkieł kontaktowych, który powstał specjalnie z myślą o osobach poszukujących maksymalnej wygody i elastyczności w korzystaniu z korekcji wzroku za pomocą soczewek. Ich atutem jest brak obowiązków związanych z pielęgnacją, czyszczeniem i konserwacją szkieł, które są jednym z największych mankamentów klasycznych szkieł kontaktowych. Będą więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pracują w trybie zmianowym, często podróżują lub ich styl życia uniemożliwia prawidłową pielęgnację soczewek.

Soczewki kontaktowe dzień i noc wymagają wymiany na nową parę z reguły co 30 dni. W tym czasie mogą być noszone w trybie ciągłym, bez konieczności ich wyjmowania i czyszczenia. Są przy tym rozwiązaniem w pełni bezpiecznym dla wzroku – Purevision soczewki na dzień i noc są wykonane z najwyższej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego (Balafilcon A), którego zastosowanie pozwala na dostarczanie rogówce oka odpowiednich ilości tlenu. Dzięki temu przez cały okres użytkowania oczy mogą oddychać, a samo noszenie soczewek jest komfortowe i bezpieczne dla zdrowia oczu.

Soczewki kontaktowe na dzień i noc. Dlaczego warto je wybrać?

Dlaczego warto postawić na soczewki całodobowe? Jakie są ich zalety?

Mimo tego, że soczewki całodobowe są przystosowane do noszenia ciągłego, specjaliści zalecają, aby od czasu do czasu, w dogodnym momencie poddać je czynnościom pielęgnacyjnym. Zdjęcie co kilka dni szkieł z oczu oraz ich oczyszczenie za pomocą dobrej jakości płynu multifunkcyjnego do pielęgnacji szkieł pozwoli cieszyć się doskonałą jakością wzroku oraz zapewni większą wygodą noszenia.

Samo korzystanie z soczewek kontaktowych w trybie dzień i noc wiąże się z licznymi zaletami, dla których ich popularność z roku na rok systematycznie wzrasta. Ich unikalne właściwości docenią przede wszystkim osoby, których tryb życia wymaga drzemki w ciągu dnia lub którym często zdarza się zasnąć w soczewkach. W przypadku zwykłych szkieł takie postępowanie grozi dyskomfortem oraz zaczerwienieniem oczu – soczewki całodobowe całkowicie eliminują ten problem pozwalając bez obaw spać w nich i od razu po przebudzeniu cieszyć się znakomitą jakością wzroku.

Ich regularne użytkowanie pozwala ponadto wręcz zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku, z kolei brak obowiązku regularnej pielęgnacji szkieł przyniesie znaczącą oszczędność czasu, którą docenią zwłaszcza osoby zapracowane lub mające problemy z systematycznością. Sięgając po dobrej jakości soczewki, do których należą purevision soczewki na dzien i noc marki Bausch&Lomb, można liczyć także na oszczędności finansowe – szkła całodobowe są bowiem z reguły tańsze w użytkowaniu od ich jednorazowych odpowiedników.

Podobne artykuły