Na jaki ciśnieniomierz warto się zdecydować?

Zdrowie

07-07-2020

W naszej domowej apteczce powinien znaleźć się dobrej jakości, atestowany ciśnieniomierz. Pomiar ciśnienia jest ważny i może mieć naprawdę duży wpływ na nasze zdrowie. Kontrolowanie ciśnienia tętniczego pozwala nam w porę wykryć nieprawidłowości w pracy układu krążenia. Niektóre osoby mogą dokonywać takiego pomiaru profilaktycznie raz na jakiś czas, są też jednak takie osoby, które ze względu na obecny stan zdrowia lub przebyte choroby, muszą pamiętać o codziennej regularnej kontroli ciśnienia tętniczego.

Jak wybrać idealny model ciśnieniomierza?

Aby maksymalnie ułatwić sobie pomiar ciśnienia warto nabyć dobrej jakości, intuicyjny w obsłudze ciśnieniomierz. Na rynku możemy spotkać różne rodzaje ciśnieniomierzy. Niegdyś wiele osób korzystało z ciśnieniomierzy mechanicznych, obecnie o wiele bardziej popularne stały się modele elektroniczne. Są one zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu, i co ważne korzystając z nich jesteśmy w stanie samodzielnie dokonać pomiaru, nie potrzebujemy do tego pomocy drugiej osoby. Wśród ciśnieniomierzy elektronicznych wyróżniamy ciśnieniomierze nadgarstkowe i ciśnieniomierze naramienne. Warto przy tym zaznaczyć, że ciśnieniomierz naramienny jest urządzeniem bardziej dokładnym niż ciśnieniomierz nadgarstkowy, ma to związek z umiejscowieniem mankietu do pomiaru i z tym, że pomiary dokonywane na nadgarstku są bardziej wrażliwe na ruch. Ponadto brane są tu także pod uwagę zaburzenia krążenia w kończynach. Ciśnieniomierz naramienny świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku seniorów, jak i młodych aktywnych osób. Mankiet ciśnieniomierza naramiennego posiada określony zakres rozmiarów, dla których będzie dokonywał prawidłowych pomiarów, należy, zatem właściwie dobrać go do obwodu ramienia. Kupując ciśnieniomierz pamiętajmy o tym, żeby zdecydować się na sprzęt, który posiada wszystkie odpowiednie certyfikaty.

Na jaki ciśnieniomierz warto się zdecydować?

Gdzie warto kupić ciśnieniomierz naramienny?

Szeroki wybór wysokiej jakości, praktycznych ciśnieniomierzy naramiennych odnajdziemy w sklepie Sanity. Sanity to polska marka, która obecna jest na rynku już od ponad 20 lat. Ciśnieniomierze tej marki wyposażone są w system FDS, dzięki temu zapewniają one szybki, cichy i optymalny pomiar od dołu. Ponadto wszystkie dostępne tu produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, są bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, a także bardzo proste w obsłudze. W sklepie Sanity możemy zakupić zarówno ciśnieniomierz uniwersalny, z którego z powodzeniem będzie mogła korzystać cała rodzina - ciśnieniomierz Simple, jak i ciśnieniomierz dedykowany dla konkretnej grupy pacjentów - ciśnieniomierz Senior, który dostosowany jest do potrzeb osób starszych. Warto również podkreślić, że marka Sanity, jako pierwsza wprowadziła na rynek ciśnieniomierz naramienny ze zintegrowanym mankietem. Ciśnieniomierz Smart Cardio, bo o nim mowa, nie posiada kabli, dlatego tez jest bardzo praktyczny i wygodny, a za jego pomocą możemy dokonywać pomiaru niemal w każdych warunkach. Ponadto model ten posiada inteligentną funkcje wykrywania arytmii serca.

Podobne artykuły