Dziecko w sieci - co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Lifestyle

25-10-2021

Internet i media społecznościowe odgrywają w dzisiejszym świecie naprawdę ogromną rolę. Warto podkreślić, że w naszym kraju każdego dnia korzystają z nich miliony użytkowników, w tym coraz to młodsze dzieci. Należy jednak zaznaczyć, że cyfrowe dzieciństwo może wiązać się z wieloma zagrożeniami, dlatego w tym przypadku tak ważna jest rola rodziców, ich odpowiednie wsparcie i zainteresowanie. Aby jednak rodzic był w stanie ochronić dzieci przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nie w sieci musi mieć świadomość tych niebezpieczeństw.

Dziecko w cyfrowym świecie – skąd warto czerpać informacje na ten temat?

Jeżeli zastanawiamy się gdzie szukać wiedzy na temat bezpieczeństwa dziecka w sieci to pamiętajmy, że bardzo dobrym źródłem wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych tematami dotyczącymi korzystania przez dzieci z zasobów Internetu jest z raport „Cyfrowe dzieciństwo. Jak chronić dziecko w sieci?”, który to został stworzony przez serwis SocialPress. Dostęp do całego raportu uzyskamy na stronie internetowej https://socialpress.pl/2021/04/raport-cyfrowe-dziecinstwo-jak-chronic-dziecko-w-sieci. Dlaczego warto zapoznać się z tym raportem? Należy przede wszystkim podkreślić, że jeżeli będziemy posiadali odpowiednią wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą czekać na dzieci w Internecie oraz na temat zasad korzystania z sieci przez młodych użytkowników będziemy w stanie lepiej przygotować dziecko do bezpiecznego poruszania się po Internecie i skuteczniej ochronić je przed cyfrowymi niebezpieczeństwami. W raporcie SocialPress odnajdziemy szczegółowe i rzetelne informacje, które przedstawione są w bardzo dostępny sposób. Natrafimy tu na wiele cennych porad. Można, więc powiedzieć, że jest to naprawdę znakomity poradnik dla współczesnych rodziców, który z całą pewnościom pomoże im w mądrym wprowadzeniu dziecka w świat nowych technologii.

Dziecko w sieci - co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Jakie tematy poruszane są w raporcie o cyfrowym dzieciństwie stworzonym przez SocialPress?

Raport „Cyfrowe dzieciństwo. Jak chronić dziecko w sieci?” porusza wiele godnych uwagi tematów. Dowiemy się z niego np.: jakie zagrożenia wynikają z dokumentacji życia naszego dziecka w sieci, czyli tak zwanego sharentingu, czym są internetowe wyzwania (challenge) i w jaki sposób może przebiegać ta wirtualna zabawa, jak zgłaszać szkodliwe i nielegalne treści czy też, jaki wpływ na rozwój społeczny i emocjonalny dziecka ma korzystanie z portali społecznościowych. Ponadto odnajdziemy tu również podpowiedzi, w jaki sposób warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę na temat social mediów i w jak my sami możemy zadbać o prywatność profilu dziecka. W raporcie przeczytamy także o tym, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępców i jak ochronić siebie i bliskich przed wyciekiem danych wrażliwych. Warto również dodać, że w raporcie dostępny jest także bardzo praktyczny „przewodnik dla rodziców” ze słownikiem pojęć, które dobrze jest znać, przykładami przydatnych aplikacji oraz adresami stron internetowych, na których możemy odnaleźć interesujące i wartościowe treści.

Podobne artykuły