Dlaczego należy pamiętać o zdrowym śniadaniu?

Lifestyle

27-10-2020

Od dziecka uczy się nas, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, którego nie należy pomijać. Bardzo wiele osób w porannym pośpiechu zapomina jednak o zjedzeniu odpowiedniego śniadania. Wiele osób sięga jedynie po kawę, inni zjadają słodką bułeczkę w drodze na przystanek autobusowy. Jest jednak ogromna grupa, która śniadań nie je w ogóle, doprowadzając swój organizm do wilczego głodu w okolicach południa. Mądre rozplanowanie posiłków jest bardzo istotne dla naszego organizmu i ma niebagatelny wpływ zarówno na codzienne funkcjonowanie, jak i ogólną kondycję naszego stanu zdrowia. Śniadania są bardzo ważnym punktem, który powinien rozpoczynać każdy nasz dzień. Jak wielu z nas przyrządza je ze wcześniejszym zaplanowaniem, by zawierały wszystko, co dla nas ważne? Czy uczymy nasze dzieci różnorodności? Czy zadowalamy się płatkami kukurydzianymi jedzonymi prawie codziennie?

Mądry start w nowy dzień

Śniadanie to zdecydowanie kluczowy element naszego poranka – bogate w składniki odżywcze i smaczne śniadanie to doskonały sposób na rozruszanie naszego organizmu i zapewnienie mu odpowiedniej dawki energii na cały dzień. Na szczęście coraz więcej osób jest tego świadomych i stara się przygotowywać swoje śniadania w urozmaicony i świadomy sposób. Zmieniamy swoje stare, niekoniecznie dobre przyzwyczajenia wyniesione z domu. Uczymy się, że nie chodzi o zapchanie brzucha na siłę, jedzenie aż do uczucia przepełnienia czy wmuszanie śniadań w nasze dzieci. Ważne jest, by spośród setek dostępnych produktów wybrać takie, których jedzenie sprawia nam przyjemność, a które zestawione w odpowiedni sposób zapewnią nam pełnokaloryczny i zdrowy posiłek.

Dlaczego należy pamiętać o zdrowym śniadaniu?

Uczmy dzieci przydatnych nawyków

Wraz ze zmianą swoich przyzwyczajeń wprowadzajmy zdrowe nawyki w domu. Nie wymuszajmy siłą jedzenia posiłków, których nasze dzieci nie znoszą. Proponujmy nowe rozwiązania, dekorujmy jedzenie w ciekawy sposób, pokazujmy przede wszystkim, że sami zwracamy uwagę na to, co jemy. Dzieci i tak uczą wielu rzeczy naśladując nas nieświadomie. Być może dziecko nie polubi samych płatków owsianych, ale zapamięta, że przesłodzone marketowe kulki to nie jedyny pomysł na smaczne śniadanie. 

 

Podobne artykuły