Różaniec na rękę - ozdoba nowoczesnego chrześcijanina

Lifestyle

01-11-2020

Modlitwa odgrywa kluczową rolę w życiu każdego chrześcijanina. Nieważne jest jej miejsce i czas. Różaniec uważany jest za jedną z najpiękniejszych modlitw. Z całą pewnością posiadanie go przy sobie w każdej chwili ma nie tylko duchowe znaczenie, ale także praktyczne - możemy się na nim modlić wszędzie. Różaniec na rękę to świetne rozwiązaniem dla osoby wierzącej. 

Czym jest różaniec?

Różaniec stanowi jeden z najważniejszych atrybutów osób wierzących. Jego rolą jest ułatwienie odmawiania modlitwy różańcowej poprzez odliczanie paciorków. Szczególnie Kościół ceni modlitwę różańcową,ze względu na jej duchowe i błogosławione znaczenie. Istota odmawiania różańca polega na wielokrotnym powtarzaniu “Ojcze Nasz” i “Zdrowaś Maryjo”. Wypowiedzenie modlitwy odmierzane jest na paciorkach znajdujących się na różańcu, czyli łańcuszku modlitewnym zakończonym krzyżykiem. Każdy wierny, żyjący zgodnie z zasadami Kościoła, powinien posiadać własny różaniec. Na rynku istnieje szeroki wybór tego typu dewocjonaliów, dzięki czemu każdy zainteresowany jest w stanie zdecydować się na różaniec dostosowany do stylu życia, jaki prowadzi oraz indywidualnych wymagań modlitewnych. 

Różaniec na rękę - pomoc w modlitwie

Praktyczne akcesoria naręczne stanowią wśród różańców szczególną grupę. Różaniec na rękę pełni dwie funkcję: duchową i ozdobną. Różaniec zakładany na rękę swoim wyglądem przypomina dyskretną bransoletkę. Możemy mieć go przy sobie w każdej chwili, dzięki czemu odmawianie modlitwy możliwe jest w dowolnym momencie. Srebrny różaniec na rękę na co dzień może stanowić piękną i elegancką ozdobę. Tego typu różańce wykonywane są także ze złota, opatrzone są również dodatkowymi symbolami np. rybą oraz krzyżykiem. Różaniec na rękę jest dyskretny i praktyczny w użyciu. Stworzony może być także z kamieni szlachetnych takich jak np. bursztyn, agat, czy kryształ górski. W medycynie św. Hildegardy kamienie szlachetne stosowane są na równi z innymi medykamentami. Różańce na rękę mogą zawierać np. medaliki świętych lub Matki Boskiej Częstochowskiej lub Jana Pawła II.

Różaniec na rękę - ozdoba nowoczesnego chrześcijanina

Różaniec na rękę jako prezent

Różańcem na rękę warto obdarować dziecko przystępujące do I Komunii Świętej. Modlitwa różańcowa znana jest od stuleci, to najważniejsza forma oddawania czci Maryi. W październiku dzieci zbierają się na nabożeństwach z różańcami w rękach. W rodzinach katolickich modlitwa różańcowa odmawiana jest niemalże codziennie. Dla dziecka, które bardziej świadomie wstępuje do wspólnoty Kościoła, warto sprezentować piękny różaniec na rękę. To dobry sposób na zainteresowanie go modlitwą. Różańce występują w różnej formie - mogą posłużyć jako pamiątka lub jako przedmiot codziennego użytku. Wtedy też mogą być wykonane z nieco tańszych materiałów. różaniec na rękę, który wykonany został z bursztynu lub kryształu górskiego, pomoże zachować zdrowie; niweluje on także szkodliwe promienie UV. Jako bransoletki różańce przydają się do odmawiania codziennej modlitwy. W momencie, gdy dziecko posiada różaniec na ręce, ma ułatwione zadanie, ponieważ różaniec zawsze będzie miało przy sobie.

Podobne artykuły