Impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Lifestyle

14-06-2021

Coraz częściej imprezy firmowe są nieodłącznym elementem, wpływającym na integrację zespołu pracowników. Korporacje i różne firmy czasem podejmują się samodzielnej organizacji tego typu eventów, a bywa i tak, że stworzenie programu imprezy stoi po stronie profesjonalnej agencji eventowej. Chodzi o to, by program był w stanie wydobyć jak najwięcej z zaproszonych gości, by wszyscy byli zadowoleni i mieli poczucie dobrze wykorzystanego czasu. By zaplanować właściwy event trzeba dokładnie poznać potrzeby własnych współpracowników. Dzieje się to za pomocą rozmów, maili, briefów czy ankiet. Są to narzędzia, które pozwolą określić jakie atrakcje wybrać na eventy firmowe.

Potrzeby firmy i jej pracowników względem eventu firmowego

W pierwszym etapie planowania imprezy firmowej jest poznanie wszystkich potrzeb i oczekiwań klienta. Jest to wykonywane przez zewnętrzne firmy profesjonalne bądź osoby wyznaczone w firmie do organizacji imprezy firmowej. Opracowując program wydarzenia należy zawrzeć jaki cel ma dana impreza, jakiego rodzaju ma być i jakie skutki ma przynieść. Kolejna kwestia to termin oraz wszystkie możliwe miejsca, w których wydarzenie to mogłoby się odbyć. Następny aspekt to grupa docelowa. Jeśli event jest planowany na wyjeździe integracyjnym należy określić dokładny typ zakwaterowania. Ważne są również wszelkie sugestie dotyczące przebiegu imprezy firmowej oraz budżet firmy na przygotowanie imprezy.

Impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Oczekiwania pracowników wobec imprezy firmowej

Prócz wizji i potrzeb właścicieli firmy odnośnie imprezy należy zebrać informacje od pracowników firmy, ponieważ to głównie dla nich jest organizowana. W ankiecie do osób zatrudnionych w danej firmie, organizującej event warto zapytać gdzie chcieliby, by odbyła się impreza. Kolejne pytanie to informacja o tym czy ma być to impreza tylko i wyłącznie dla pracowników firmy, a może impreza dla pracowników z osobami towarzyszącymi. Następna sprawa to czas trwania imprezy, czy ma być to spotkanie w godzinach wieczornych, czy może też nocnych. Kolejna kwestia to atrakcje na eventy firmowe, z jakich byliby zadowoleni i czego oczekują oraz jak długo ich zdaniem powinien trwać program rozrywkowy. Istotne jest również określenie z jakiej formy nagrody wręczanej w trakcie spotkania byliby zadowoleni, czy będzie to gotówka, wartościowe przedmioty czy vouchery. Można dopytać pracowników również o ich preferowanie smaki oraz z jakiej kuchni, byliby najbardziej zadowoleni.

atrakcje na eventy firmowe

Atrakcje na imprezy firmowe są fundamentalną częścią każdego wydarzenia organizowanego wśród grupy pracowniczej. Ich głównym celem jest zacieśnienie relacji między współpracownikami i zadbanie o dobrą zabawę i atmosferę w trakcie eventu. Wśród popularnych atrakcji spotyka się między innymi pokazy taneczne, pokazy barmańskie, występy muzyczne, mobilne kasyno, mobilny escape room, malowanie wraków, pokazy iluzjonistów, pokazy kuchni molekularnej czy choćby strefa relaksu z Shishą. Do bardziej wyszukanych atrakcji należą wyjazdy offroad, mobilne tory gokartowe, przejażdżki konno, regaty firmowe, flyboard, łucznictwo czy nurkowanie.

 

Podobne artykuły