Nowoczesny sposób na walkę z tłuszczem - kriolipoliza Kraków

Uroda

28-10-2020

Kriolipoliza z czasem zaczyna eliminować z rynku medycyny estetycznej inwazyjny zabieg, jakim jest liposukcja. Ta nowoczesna metoda polegająca na zamrażaniu tłuszczu jest bezpiecznym zamiennikiem dla odsysania. Czy jest ona skuteczna i warto swojej ceny? Dowiedz się więcej o zabiegu kriolipolizy. 

Czym jest zabieg kriolipolizy w Krakowie?

Kriolipoliza jest nowoczesną, a co najważniejsze nieinwazyjną metodą usuwania tkanki tłuszczowej. Polega ona na zamrażaniu komórek tłuszczowych, co w efekcie prowadzi do ich rozpadu, czyli lipolizy. Pewien rodzaj komórek, z których zbudowana jest tkanka tłuszczowa - adipocyty, posiada wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego są one bardziej podatne na działanie niskich temperatur. Z kolei, komórki mające niewielką ilość tłuszczu są odporne. Istotne jest, że kriolipoliza niszczy komórki tłuszczowe, natomiast nienaruszone pozostają tkanki i narządy m.in. skóra, mięśnie i nerwy. Na skutek mrożenia lipidy uwalniane są z komórek tłuszczowych i przenoszone przez układ limfatyczny. Adipocyty, które zostały zamrożone etapowo wydalane są z organizmu. Z tego powodu z czasem grubość tkanki tłuszczowej zmniejsza się.

Przebieg zabiegu kriolipolizy w Krakowie

Powierzchnia ciała pacjenta wpływa na określenie ilości i czasu wizyt, które należy odbyć przygotowując się do zabiegu kriolipolizy. Zazwyczaj pojedynczy zabieg trwa około 1 godziny. W czasie zabiegu aplikator przykładany jest do danej partii ciała i zasysa do komory zawierającej płytki chłodzące fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową. Wtedy z tłuszczu pobierane jest ciepło, a następnie rozpoczyna się obumieranie komórek tłuszczowych i ich rozpuszczenie. Proces ten trwa od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu. Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie jest też bolesna. Skutkami ubocznymi mogą być siniaki, zaczerwienienia i opuchlizna. Kriolipoliza staje się popularnym zabiegiem dostępnym w ofercie salonów medycyny estetycznej. 

Nowoczesny sposób na walkę z tłuszczem - kriolipoliza Kraków

Kto może zdecydować się na zabieg kriolipolizy w Krakowie?

Kriolipoliza dedykowana jest osobom nie mającym potężnej nadwagi. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy chcą pozbyć się zbędnych fałdek tłuszczu znajdujących się na brzuchu, plecach, udach lub biodrach. Przed przystąpieniem do zabiegu kriolipolizy nie wymaga się dodatkowych badań i wizyt u dermatologa. 

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu kriolipolizy w Krakowie

Z zabiegu kriolipolizy powinny zrezygnować osoby mające alergie skórną, infrkcje i urazy skórne; osoby chorujące na nowotwory, padaczkę łuszczycę, liszaj, chorobę Raynauda, hemofilię, cukrzycę, choroby układu krążenia oraz kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu kriolipolizy w Krakowie?

Nowoczesna metoda zamrażania tłuszczu jest nieinwazyjna i bezbolesna. Dobrą  informacją jest fakt, że zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, a do tego jest szybki i bezpieczny. Jeśli marzysz o szczupłej sylwetce i zlikwidowaniu uciążliwych fałdek tłuszczu zabieg kriolipolizy jest dla Ciebie. Koszt jednego przyłożenia głowicy to 150 - 200 zł. 

Aby efekty kriolipolizy były skuteczne w 100%, zaleca się serię 3 zabiegów, z zachowaniem 45 dniowego odstępu pomiędzy nimi. Warto, pamiętać, że po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium i gorących kąpieli. 

kriolipoliza kraków jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Podobne artykuły