Na czym polega airsoft?

Lifestyle

23-04-2021

W dzisiejszych czasach wielu ludzi poszukuje takiego hobby, które będzie dla nich skuteczną odskocznia od codzienności. Jeżeli lubimy gry zespołowe i potrzebujemy adrenaliny oraz zastrzyku pozytywnej energii, a ponadto interesujemy się militariami to doskonałym rozwiązaniem dla nas może okazać się airsoft.

Airsoft, czyli ciekawe hobby dla osób lubiących emocjonujące gry zespołowe

Czym tak właściwie jest airsoft? Airsoft to rodzaj zabawy sportowej, która w dużej mierze opiera się na honorze i uczciwości. Dlaczego honor i uczciwość są tu tak ważne? Ponieważ sport ten polega na toczeniu pozorowanych walk przy wykorzystaniu replik broni. Takie repliki nazwane replikami ASG działają na kulki plastikowe. Należy, więc podkreślić, że w przeciwieństwie do paintballu, trafienie taką kulką nie zostawia śladów i nie jest widoczne dla innych uczestników rozgrywki, dlatego też osoba, która została w ten sposób postrzelona powinna poinformować o tym fakcie pozostałych uczestników gry. Dlaczego tak wielu ludzi coraz częściej i chętniej zaczyna interesować się tego typu sportem? Airsoft stwarza nam możliwość wykonywania działań taktycznych, rozwija umiejętność współpracy. Wiele osób docenia to, że airsoft to niezwykle realistyczna gra. Warto, bowiem zaznaczyć, że wykorzystuje się do niej repliki broni ASG, które wykonane są w skali 1:1. Ponadto gra ta to prawdziwa gratka dla miłośników survivalu. Dzięki niej można rozwijać również pasję kolekcjonerstwa. Możemy kolekcjonować replik o napędzie elektrycznym, sprężynowym lub replik gazowe, które wyglądają dokładnie tak jak prawdziwa broń. Takie repliki odzwierciedlają nawet najdrobniejsze detale danego modelu broni.

Na czym polega airsoft?

Jak zacząć swoja przygodę z Airsoftem?

Abyśmy mogli uczestniczyć w tego rodzaju grze zespołowej musimy posiadać odpowiedni sprzęt. Jeżeli zastanawiamy się gdzie kupić repliki ASG to warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie czy interesuje nas sprzęt nowy czy używany. Nowy sprzęt dostępny jest w profesjonalnych sklepach z replikami ASG, używany możemy nabyć na giełdzie sprzętu ASG. Jeżeli interesuje nas sklep ASG z naszej okolicy to w prosty sposób możemy odnaleźć go za pomocą portalu WMASG, czyli portalu skupiającego miłośników airsoftu. Na portalu tym dostępna jest także giełda używanych replik ASG. Ponadto to właśnie tu możemy uzyskać wiele interesujących informacji na temat airsoftu miedzy innymi poradnik, co warto kupić na początek czy tez inne ciekawe wpisy blogowe dotyczące miedzy innymi wskazówek kupowania sprzętu. Na mapach dostępnych na stronie WMASG w prosty sposób sprawdzimy także gdzie w naszej okolicy organizowane są strzelanki oraz czy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania funkcjonuje jakaś ekipa miłośników airsoftu. Warto również podkreślić, że airsoft to hobby, które posiada dość niską barierę wejścia. Wystarczy, że zakupimy odpowiedni sprzęt i dołączymy do jednej z istniejących już ekip i możemy rozpocząć swoją przygodę na polu rozgrywek ASG. Dzięki stronie WMASG będziemy mogli poznać zarówno społeczność airsoftu, jak i obowiązujące w tym sporcie zasady.

Podobne artykuły