Jaki sprzęt zakupić do domowej siłowni?

Sport

25-09-2020

Pandemia wymusiła na wielu osobach konieczność podjęcia samodzielnej aktywności fizycznej w domu. Sytuacja ta pokazała, że potrafimy sobie poradzić w tej kwestii i domowe treningi stały się ulubioną aktywnością w ciągu dnia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wcześniej wydawały mnóstwo pieniędzy na treningi personalne czy opłatę za siłownię. Do domowych ćwiczeń wystarczy tylko jednorazowe zapatrzenie się w odpowiednie sprzęty takie jak mata, skakanka, paraletki drewniane itp., po to by treningi te były bardziej efektywne. Oto lista sprzętów, które warto mieć u siebie w domu.

Trening oparty na ciężarze własnego ciała z odpowiednim sprzętem – paraletki drewniane i inne

Osoby, które lubią żywiołowe treningi często wybierają ćwiczenia z monitorem, kiedy to naśladują ruchy trenera czy trenerki. Do tego rodzaju aktywności nie ma potrzeby posiadania stacjonarnych przyrządów do ćwiczeń. Warto posiadać kilka podstawowych sprzętów, dzięki którym dana aktywność fizyczna będzie bardziej komfortowa oraz efekty pojawiają się znacznie szybciej. Mowa tutaj o macie do ćwiczeń, która stanowi podstawę każdego treningu wykonywanego na podłodze. Tak samo przydatne będą paraletki drewniane, które są przeznaczone do treningu domowego, obciążniki na kostki, które są wybawieniem w trakcie dłuższych treningów. Zapewniają doskonałe efekty treningowe. Kolejnym domowym must-have jest skakanka, to często wykorzystywany przyrząd na treningach bokserskich. Pomaga spalić tkankę tłuszczową i pracować nad kondycją. To obowiązkowy sprzęt domowej siłowni. Świetnym narzędziem jest także piłka do ćwiczeń. Przeznaczona jest to treningów, polegających na utrzymaniu równowagi ciała, wzmocnienia i rzeźbienia mięśni. Nadaje się także do treningów relaksacyjnych i stretchingowych.

Jaki sprzęt zakupić do domowej siłowni?

Rowerek treningowy

Bardzo często spotykanym przyrządem do ćwiczeń jest rowerek treningowy. To jeden z najczęściej wybieranych przyrządów do trenowania. Wynika to z tego, że jest prosty w obsłudze i łatwo się  na nim wykonuje ćwiczenia. Podczas treningu można wykonywać kilka czynności np. oglądać telewizję czy słuchać audiobooka. To przyrząd, dzięki któremu spali się nadmierną tkankę tłuszczową, wzmocni się mięśnie oraz poprawi krążenie. Jest to doskonały sprzęt dla osób, zmagających się z bólem stawów, gdyż nie obciąża ich tak jak np. ma miejsce to podczas uprawiania joggingu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych rodzajów rowerków. Niektóre modele mają możliwość pomiaru tętna, mierzenia celów i efektów treningowych czy ustawić dystans, jaki zamierzamy pokonać.

Wioślarz – idealny do niewielkich powierzchni

To sprzęt, który nie zajmuje wiele miejsca. Łatwo go złożyć i schować, by nie zajmował dodatkowego miejsca. Treningi domowe z tym przyrządem można wykonywać nawet na niewielkim metrażu. Wioślarz jako jeden z nielicznych pomocy sportowych wpływa mobilizująco na pracę nad większością mięśni, począwszy od mięśni grzbietu, po mięśnie brzucha, aż po łydki. Jest doskonały także do spalania kalorii, gdyż to właśnie na nim spali się najwięcej w porównaniu do innych urządzeń.

 

 

 

Podobne artykuły