Bieszczady latem - gdzie wybrać się z całą rodziną?

Lifestyle

31-10-2020

Bieszczady to kierunek podróży dla zwolenników górskich przygód oraz wędrówek, a także zwiedzania ciekawych miejsc i zabytków. Bieszczady są piękne o każdej porze roku, jednak wyjazd latem z całą rodziną jest najlepszym pomysłem. Można wypocząć, nawdychać się świeżego, górskiego powietrza, zapoznać się z wieloma ciekawostkami i… zmęczyć. Bieszczady zapewnią rozrywkę i prawdziwe lekcje historii – czyli wszystko, co najważniejsze.

Bieszczady latem - gdzie wybrać się z całą rodziną?

Atrakcje w Bieszczadach, które trzeba zobaczyć

Oczywiście do każdej aktywności w górach należy się dobrze przygotować, są to najczęściej całodzienne wędrówki. Dlatego zabiera się ze sobą jedzenie, coś do picia, odpowiednie obuwie, okrycia wierzchnie – to ostatnie jest najważniejsze. Pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie, nie można pozwolić sobie na nieprzyjemne zaskoczenie w tym zakresie. Wycieczkę z całą rodziną można rozpocząć na przykład od Chatki Puchatka, bieszczady latem na Połoninie Wetlińskiej, gdzie zlokalizowany jest obiekt, urzekają swoim pięknem. Budynek jest najwyżej położonym schroniskiem w całych Bieszczadach i przynależy do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Docierając do Chatki Puchatka można zachwycać się widokami i rozpływającą się w ustach szarlotką. Kolejnym miejscem na mapie Bieszczad powinno być Jezioro Solińskie, które zależnie od panującej pory roku urzeka innymi widokami, jednak to latem można skorzystać z większej ilości atrakcji. Chodzi oczywiście o kajaki, rowery wodne i opalanie się w ciszy i spokoju – w międzyczasie  istnieje możliwość wybrać się na spacer deptakiem i przy okazji kupić pamiątki. Zwolennicy sztuki mogą także wybrać się do Galerii Zdzisława Beksińskiego – wielkiego artysty o niebywałym talencie malarskim.

Bieszczady latem – gdzie wybrać się z całą rodziną

Załóżmy, że malarstwo to jednak nie jest dziedzina pozostająca w naszym obszarze zainteresowania – to nic złego. Wystarcz wówczas wybrać się do innego miejsca, na przykład Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego znajdującego się w Ustrzykach Dolnych. To lokalizacja, w której wszyscy amatorzy fauny i flory oraz ciekawostek archeologicznych dowiedzą się samych ciekawych rzeczy. Zobaczą zwierzęta i rośliny, zaczerpną dużo informacji na temat tego wyjątkowego górskiego regionu. Wybierając się w Bieszczady latem punktem obowiązkowym dla zakochanych jest Park Gwiezdnego Nieba, gdzie można prowadzić obserwacje astronomiczne. Ciekawostką dla wielu z pewnością jest fakt, że Bieszczady stanowią najciemniejsze miejsce w całej Europie. Przy okazji odwiedzin tego klimatycznego miejsca, nie sposób przeoczyć innych cudów natury: Doliny Sany, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Narodowego. Jeżeli podczas wycieczki w Bieszczady latem towarzyszą nam dzieci, koniecznością jest udanie się do Lisznej, gdzie powstał efektowny Parki Miniatur – Centrum Kultury Ekumenicznej. Znajduje się tam 140 makiet przedstawiających cerkwie greckokatolickie, prawosławne i kościoły rzymskokatolickie. Wykonane w skali 1:25.

Podobne artykuły