Na co zwrócić uwagę przy wyborze kostiumu kąpielowego?

Kobieta

26-05-2020

Z racji zbliżającego się sezonu letniego, przychodzi czas na rozpoczęcie poszukiwań najlepiej dopasowanego stroju kąpielowego. Pierwszym kryterium, które bierze się tutaj pod uwagę jest sylwetka, a właściwie jej typ. Każdy ma inne cechy charakterystyczne, mocniejsze i nieco słabsze strony. Pierwsze należy eksponować, drugie zdecydowanie lepiej zatuszować. Istotne są fasony kostiumów kąpielowych, zastosowane tkaniny, zestawienia kolorystyczne i pozostałe elementy ozdobne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kostiumu kąpielowego?

Wybór kostiumu kąpielowego

Każda z pań chce prezentować się na plaży nienagannie, zachwycać swoją figurą i pięknym strojem kąpielowym. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami doboru stroju plażowego. Pierwszym czynnikiem jest zdecydowanie równowaga, zwłaszcza w przypadku właścicielki figury o szerokich biodrach i ramionach. Górna część kostiumu musi być odpowiednio dopasowana do dołu. Drugą kwestią jest oczywiście odpowiednio dobrany rozmiar kostiumu kąpielowego. Kluczem jest osobny dobór biustonoszy i fig – w ten sposób można uniknąć wpadki w postaci za małych elementów wakacyjnego stroju.

Wybór kostiumu kąpielowego dla danej figury

W przypadku figury klepsydry obserwuje się zbliżoną szerokość ramion i bioder, widoczne jest natomiast wcięcie w talii. Do tego rodzaju sylwetki pasuje niemal każdy fason kostiumu, nawet bikini. Jednak najlepiej sprawdzi się model podkreślający wąską talię, na przykład poprzez modne wycięcia w jej okolicy. Również wzór w kwiaty i groszki będzie mile widziany. Figura gruszki jest już nieco bardziej kłopotliwa, gdyż charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem, szeroką talią i niemałymi pośladkami. Newralgiczne części ciała należy zatem zakryć, Najlepszym wyborem będzie jednoczęściowy kostium z wzorzystą górą. Kobiety, które mają figurę odwróconego trójkąta powinny natomiast postawić na bikini wiązane na szyi. Trójkątne miseczki uwydatnią zwykle duży biust. Z uwagi na niewielkie rozmiary dolnych części ciała, przydatne okażą się dodające objętości figi.

Podobne artykuły