Jak dobrać strój do sylwetki?

Kobieta

14-04-2021

Nie od dziś wiadomo, że ubrania warto dobierać do rodzaju sylwetki. Za pomocą ubrań możemy, bowiem doskonale podkreślić bądź zamaskować pewne części naszego ciała.

Najpopularniejsze typy kobiecej sylwetki

Możemy wyróżnić naprawdę wiele typów kobiecych sylwetek. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy przede wszystkim figurę typu: jabłko, gruszka, klepsydra, kolumna i tak zwany odwrócony trójkąt. Pamiętajmy, więc że jeżeli chcemy prezentować się w naszych kreacjach naprawdę dobrze zadbajmy o to, aby były one odpowiednio dopasowane do posiadanej przez nas figury. Jakie więc ubrania wybrać, aby dobrze wyglądać?

Jak dobrać strój do sylwetki?

Ubrania dopasowane do sylwetki

Kobiety posiadające figurę typu jabłko powinny zadbać o to by w ich szafie nie zabrakło ubrań, które podkreślą ich nogi. W przypadku takiej sylwetki świetnie sprawdzą się zwłaszcza sukienki mini oraz szorty. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się także różnego rodzaju sukienki koszulowe oraz kopertowe. Pamiętajmy, że przy figurze jabłko lepiej unikać golfów oraz ciasnych i marszczonych ubrań. Pani gruszka powinna natomiast zaprzyjaźnić się z rozkloszowanymi sukienkami i spódnicami. Śmiało może pozwolić sobie również na wzorzyste bluzki lub marynarki. Kobiety z tego typu sylwetką powinny jednak ograniczyć zakup workowatych bluzek, spódnic bombek czy spodni z wysokim stanem. Jeżeli zaś chodzi o sylwetkę klepsydrę to w tym przypadku najlepiej postawić na ubrania z zaznaczoną talią, niewskazane są natomiast spódnice sięgające do połowy łydek czy też bluzki hiszpanki. Panie posiadające figurę w typie kolumna mogą pozwolić sobie na wiele jest to, bowiem ulubiona sylwetka projektantów mody. Kobiety z taką sylwetką bardzo korzystnie prezentują się zwłaszcza w marszczonych spódnicach, rybaczkach czy nieco rozkloszowanych spodniach. Natomiast przy figurze odwrócony trójkąt idealnie sprawdzają się cygaretki oraz spodnie z nogawką 7/8. Warto zaznaczyć, że przy tej sylwetce lepiej nie nosić jednak bluzek z szerokimi dekoltami, cienkimi ramiączkami czy też bufiastymi rękawami.

Podobne artykuły