Piłka do halówki – jak wybrać najlepszy model?

Sport

06-10-2022

Futsal – jak nazywa się piłkę halową – to intensywnie rozwijający się i dynamiczny sport, który dostarcza mnóstwa emocji. Wprawdzie nie przyciąga tak okazałej rzeszy fanów, jaka gromadzi się na tradycyjnych stadionach, lecz to nadal fascynująca dyscyplina, która ma wielu zwolenników. Jaką wybrać piłkę do halówki, by czerpać z gry maksimum przyjemności?

Rozgrywki na hali

Sezon jesienno-zimowy sprzyja zmiennej aurze, która funduje piłkarskim zawodnikom niekorzystne warunki pogodowe. Zamiast tradycyjnych treningów na murawie, przybierają one formę meczów, w których obowiązują nieco inne warunki. W grze w futsal bierze udział po 5 zawodników z każdej drużyny. Jedna połowa meczu trwa 20 minut i różni się od klasycznej gry sprzętem. Zawodnicy korzystają ze specjalnej piłki do halówki, która ma inne cechy od swojej trawiastej odpowiedniczki.

Czym różni się piłka halowa od tradycyjnej?

Piłka nożna na hali, z racji twardego podłoża, wymaga innego sprzętu. Piłki do halówki różnią się przede wszystkim rozmiarem – są znacznie mniejsze, bo ich obwód waha się między 62 a 64 cm. Ich rozmiar można dopasować do wieku zawodników i do miejsca, w którym odbywają się rozgrywki. Standardowo użytkowana piłka do halówki ma rozmiar 4.

Kolejną różnicą jest ilość powietrza wewnątrz piłki. Ta przeznaczona do futsalu jest mniej napompowana, co znacznie skraca jej lot. Ma to duże znaczenie w przypadku użytkowania jej w zamkniętych obiektach – czyli właśnie na hali. Piłki takie mają też dodatkową warstwę pianki, dzięki czemu zawodnik ma nad nią większą kontrolę. Tworzywo to sprawia, że piłka mniej dynamicznie odbija się od podłoża, stając się łatwiejszą do okiełznania. Średnia waga piłki do halówki waha się między 400 a 440 g. Parametry te wpływają na komfort gry, a nawet kształtują celne podania i strzały.

Piłka do halówki – jak wybrać najlepszy model?

Piłki do halówki z logo FIFA – co to oznacza?

Niektóre piłki, szczególnie pochodzące z oferty renomowanych marek, zostały oznaczone logo FIFA. Widnieje ono na produkcie, co może skłonić do refleksji początkujących graczy. Logo FIFA oznacza, że dostępne w sprzedaży piłki do halówki spełniają wszelkie wymagania Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Zanim wpuszczono je do obrotu, produkty te przeszły wiele testów, by zapewnić, że doskonale sprawdzą się w swojej roli i spełnią najbardziej wygórowane oczekiwania zawodników.

Mierz wysoko!

Gra w futsal wymaga zaangażowania i pasji, która pcha zawodnika na sam szczyt. Wybierając piłkę do gry, postaw przede wszystkim na jakość. Profesjonalne piłki do halówki są wytrzymałe i gwarantują najwyższy komfort użytkowania. Gdzie kupić wysokiej klasy produkty? Skorzystaj z oferty sklepu numer1.store i kup piłkę online. Szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach kupowania w sieci. Użytkownik ma do wyboru szeroki asortyment, a sklepy walczą o jego uwagę atrakcyjnymi cenami. Kupując w numer1.store nie musisz już szukać dalej. To sprawdzony dostawca wysokiej klasy sprzętu sportowego światowych marek. Cenisz niezawodność, ponadprzeciętną jakość produktów i wzorową obsługę? Skorzystaj z oferty sklepu, który wyróżnia doskonały asortyment w okazyjnych cenach.