Suknie ślubne - wybór fasonu

Kobieta

07-10-2021

Wybór sukni ślubnej to wyjątkowa sytuacja, ponieważ każda kobieta pragnie wyglądać pięknie w tym szczególnym dniu. Poza tym istotna jest wygoda, nie tylko podczas ceremonii zaślubin, ale również przez całe wesele. Wybierając się na przymiarki warto przestrzegać kilku najważniejszych zasad, aby poświęcony czas został maksymalnie wykorzystany.

Suknie ślubne - wybór fasonu

Suknie ślubne Kraków

W pierwszej kolejności wymagane jest przeprowadzenie researchu w Internecie, warto przygotować listę salonów z najlepszymi opiniami. Szukanie po omacku nie jest dobrym posunięciem, ponieważ prowadzi do straty cennego czasu. Przyszłe panny młode powinny także wstępnie ustalić, który typ sukni zwraca ich szczególną uwagę. Wyklucza się wówczas salony, które w swojej ofercie mają określony typ kreacji ślubnych, skupiający się na kilku wybranych. Podczas poszukiwań bierze się pod uwagę style syrenki, princessy, boho oraz w kształcie litery „A”.  Wszystkie suknie ślubne kraków o fasonie syrenki dedykowane są odważnym kobietom i mającym nienaganną figurę. Znakiem rozpoznawczym stylu jest dopasowana linia kreacji i maksymalne podkreślenie sylwetki aż do wysokości kolan. Poniżej suknia rozchodzi się w charakterystyczny syreni ogon, czemu zawdzięcza się nazwę fasonu. Idealnym uzupełnieniem takiej stylizacji jest długi, katedralny welon, osiągający często długość aż do trzech metrów. Suknie ślubne o fasonie princesski, to jedna z najbardziej popularnych propozycji, ozdabiają ją koraliki, kamienie, koronki i cekiny. Może występować z krótkim lub długim rękawem, za wysmuklenie linii talii odpowiada mocno usztywniany gorset, który sznuruje się z tyłu, za pomocą specjalnej taśmy. Dół sukni jest dość szeroki, składa się z dużej ilości warstw tiulu, co wpływa na wystąpienie efektu „wow”.

Suknie boho i krój w literę „A”

Suknie ślubne w stylu boho nie tracą na popularności od wielu lat, urządza się wiele przyjęć w tej tematyce. Połączenie scenerii hipisowskiej z domieszką ekologii jest bardzo modne i wiele par młodych stawia na ten motyw. Kreacje ślubne boho wyróżniają się lekkością bawełnianych koronek oraz mnóstwem dopasowanych do nich koralików oraz cekinów. Projektanci często stawiają na szerokie rękawy z dodatkiem frędzli na brzegach – jest to nawiązanie do cygańskiej kultury. Motywem przewodnim są zwiewne tkaniny, które w efekcie końcowym tworzą nowoczesną całość, subtelności stylizacji dodaje wianek z naturalnych kwiatów. Poruszając kwestię sukien ślubnych nie można zapominać o najbardziej klasycznym kroju układającym się w literę „A”. Dopasowanie do linii talii oraz luźny dół sprawiają, że niemal każda figura prezentuje się idealnie w takiej sukni. Sprawdzi się on również u kobiet z większym brzuszkiem, wszystko za sprawą luźno puszczonej spódnicy. Sam wybór stylu sukni ślubnej jest doskonałym początkiem dla poszukiwań, oczywiście wszystko zweryfikują przymiarki wyżej wspomnianych fasonów. Należy zwrócić ponadto uwagę na materiał, z którego ma być uszyta suknia ślubna, zawsze można połączyć kilka możliwości – na przykład tiul z koronką.