Jaki strój na rower wybrać?

Sport

21-05-2020

Jazda na rowerze to bardzo przyjemny sport. Wiele osób uwielbia spędzać wolny czas w taki właśnie sposób. Pamiętajmy jednak, że aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort z tego rodzaju sportu należy prawidłowo dobrać do niego odpowiedni strój.

Jaki strój na rower warto wybrać?

Materiał, z jakiego wykonany zostanie strój na rower powinien przede wszystkim ułatwiać skórze oddychanie w trakcie zwiększonej aktywności fizycznej. Musi on także w szybki i skuteczny sposób odprowadzać wilgoć na zewnątrz organizmu. Dlatego też tego rodzaju stroje wykonane są zazwyczaj z tkanin syntetycznych. Materiałem, który nie jest wskazany, zwłaszcza na dłuższe wycieczki rowerowe jest natomiast bawełna, ponieważ pochlania ona pot i magazynuje go na ubraniu. W dobrych sklepach oferujących stroje rowerowe zakupimy odzież wykonaną z poliestru, poliamidu czy też polipropylenu. Należy zauważyć, że dodatkową zaletą takich ubrań jest to, że doskonale chronią one przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeżeli chodzi natomiast o kolor to warto zdecydować się na strój w jaskrawych barwach, najlepiej gdyby posiadał on dodatkowo odblaskowe elementy.

Jaki strój na rower wybrać?

Główne elementy stroju na rower.

Strój na rower powinien zostać odpowiednio skompletowany. Właściwie dobrane ubranie znacząco ułatwia jazdę na rowerze. Do podstawowych elementów stroju na rower zaliczamy przede wszystkim koszulkę i spodenki. Bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa są również kask i okulary. W chłodniejsze dni warto mieć przy sobie kamizelkę oraz kurtkę, które ochronią nas przed deszczem i wiatrem. Jeżeli chodzi o buty należy zdecydować się na te bez sznurówek, najlepiej takie, które wpina się do pedałów. Wśród koszulek rowerowych wyróżniamy dwie podstawowe grupy, są to koszulki, które ściśle przylegają do ciała tzw. potówki oraz koszulki rowerowe wykonane z syntetycznych materiałów. W przypadku spodenek i spodni męskich możemy zdecydować się na modele luźne bądź obcisłe. Na rynku dostępne są także tak zwane spodnie rowerowe 2 w 1. W skład takiego zestawu wchodzą obcisłe odpinane krótkie spodenki oraz zakładane na nie spodenki luźne. Wybierając ubranie na rower pamiętajmy, że liczy się głównie to abyśmy czuli się w nim komfortowo i wygodnie, a jazda była prawdziwą przyjemnością.