Jak dbać o skórę wiosną?

Uroda

16-03-2022

Zima jest takim okresem, kiedy pielęgnacja naszej skóry powinna być naszym priorytetem. W tym czasie powinniśmy się przygotować do cieplejszych miesięcy i zastosować odpowiednie kosmetyki i zabiegi u kosmetologa.

 

Nawilżenie

 

Podczas zimy często używamy ciężkich i tłustych kremów, które ochronią naszą skórę przed wpływem zimnego powietrza. Wiosna natomiast jest takim momentem w naszej pielęgnacji, że musimy skupić się na porządnym jej nawilżeniu. Po zimie nasza skóra jest mocno odwodniona, więc musimy popracować nad odbudową jej nawilżenia. Idealnymi kosmetykami na ten czas będą wszelkie posiadające w swoim składzie glicerynę i kwas hialuronowy. Idealne będą wszelkie kosmetyki typu serum, które mają skoncentrowane wszelkie dobre składniki. Idealnie będzie jeśli raz w tygodniu wykonasz maseczkę z alg, które świetnie nawilżają i regenerują skórę.

Jak dbać o skórę wiosną?

Ochrona

 

Głównym celem w pielęgnacji skóry wiosną i latem powinna być ochrona. Piękna pogoda sprawia, że korzystamy więcej ze spacerów na świeżym powietrzu, musimy zatem postarać się o odpowiednią ochronę przeciwko promieniom UV.  Zbyt intensywne wystawianie skóry na promieniowanie bez odpowiedniej ochrony, może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze skóry i doprowadzić nawet do chorób nowotworowych. Idealnym rozwiązaniem będą odpowiednie kremy z filtrem.

 

Peeling

 

Odpowiednia pielęgnacja nie kończy się tylko na nawilżaniu i ochronie. Musimy pamiętać również o pozbyciu się z naszej skóry martwego naskórka. Odpowiednio dobrany peeling sprawi, że twoja skóra lepiej będzie przyjmowała składniki używanych kremów, maseczek i serum.

 

Odpowiednia dieta

 

Odpowiednie dbanie o skórę nie polega tylko na doborze odpowiednich kosmetyków. Jeśli chcemy dbać o naszą skórę w prawdziwym tego słowa znaczeniu, musimy pomyśleć również o odpowiedniej diecie, która będzie wspomagała proces odbudowania naszej skóry. Wiosna jest idealnym do tego momentem, ponieważ zaczynają się nasze rodzime i świeże warzywa. Dzięki temu dużo łatwiej zadbać o skórę. Jak widzisz, dbanie o skórę nie jest trudnym wyzwaniem i przy odpowiedniej wiedzy i systematyczności można osiągnąć swój mały sukces.