Co robić w Krakowie?

Lifestyle

14-04-2021

Kraków jest jednym z miast w Polsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to dawna stolica kraju oraz miejsce bogate w ciekawe zabytki. Biorąc pod uwagę łatwy dojazd z każdego krańca Polski, można sobie zaplanować bardzo ciekawą wycieczkę, w parze lub całą rodziną. O nudzie nie może być mowy.

Co robić w Krakowie?

Co robić w Krakowie?

Szukając odpowiedzi na pytanie co robić w Krakowie, pierwszą myślą jest zazwyczaj Rynek Główny oraz znajdujące się tam ciekawe atrakcje. W oczy rzuca się przede wszystkim Kościół Mariacki, którego cechą charakterystyczną jest obecność dwóch wież o nierównych wysokościach. Jest to dopiero początek, ponieważ wchodząc do środka oczom turystów ukazuje się misternie zdobiony i przepiękny ołtarz Wita Stwosza. Na Rynku Głównym można ponadto zaopatrzyć się prezenty dla całej rodziny, gdyż Sukiennice są pełne straganów z biżuterią oraz rękodziełem. Odpowiedzią na pytanie co robić w Krakowie są również Zamek i Katedra na Wawelu, które przyciągają wielu turystów, również rodziny z dziećmi. To potężna dawka historii, ważny jest ponadto fakt, iż wspomniany Zamek znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, co stanowi ogromne wyróżnienie. Ten fakt jest najbardziej uzasadniony, w końcu Wawel był siedzibą królów, natomiast Katedra jest największym obiektem kultu religijnego w całym mieście. W podziemiach zostali pochowani władcy Polski, między innymi Władysław IV Waza, Stefan Batory, czy August II Mocny, oraz wybitni artyści – Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Kolejnym zabytkiem w Krakowie jest Barbakan, obok którego nie można przejść obojętnie, ponieważ reprezentuje na wysokim poziomie architekturę militarną, na arenie europejskiej. Obiekt został wzniesiony w celu obrony przed atakiem obcych wojsk.

Kraków – co warto zobaczyć?

Wycieczka do Krakowa to nie tylko idealna lekcja historii, ale również możliwość podziwiania miejsc o znaczeniu przyrodniczym. Ma to szczególne znaczenie dla rodzin, które zdecydowały się na wyjazd z dziećmi, przebywanie na świeżym powietrzu jest jak najbardziej doskonałym pomysłem. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie Ogród Botaniczny, który zachwyca już od ponad dwóch wieków. O tych okolicznościach całkowicie normalne jest to, że można w nim podziwiać bardzo stare i być może mało znane gatunki roślin. Znajdują się tam przedstawiciele z Polski, oraz z innych krajów na całym świecie. Taka lekcja przyrody z pewnością spodoba się dzieciom i dorosłym. Ponadto obowiązkowym punktem powinien być Ojcowski Park Narodowy, zlokalizowany w odległości kilkunastu kilometrów od Krakowa. Tam, poza roślinami oczywiście, można zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt, a przy okazji odwiedzenia tego miejsca, możliwe staje się odkrywanie okolicznych jaskiń. Powyższe wskazówki mogą skutecznie przyczynić się do odpowiedzi na pytanie co robić w Krakowie i jego bliskich okolicach. Każdy z pewnością oczekuje na zakończenie pandemii koronawirusa, która doprowadziła do wstrzymania organizacji różnych wydarzeń kulturalnych.